Co turysta powinien wiedzieć na temat Singapuru.

Każdy turysta udający się do Singapuru przed wyjazdem powinien zaznajomić się kilkoma przydatnymi informacjami, które mogą go nieco zszokować. Singapur jest miejscem specyficznym, który charakteryzuje się zupełnie innym podejściem do życia. Ulice tutaj są zawsze czyste, podatki niskie a zarobki jedne z najwyższych na świecie. Takie cechy to podstawowe wizytówki Singapuru. Nie należy jednak zbytnio w to wierzyć, ponieważ jak każde miasto ma ono także swoje ciemne strony, które bardzo często są skrzętnie skrywane przez media. Singapur to miasto kontrastów. Udają się tam trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że tamtejsze prawo uchodzi za jedno z najbardziej rygorystycznych na świecie. Za handel narkotykami obowiązuje tam kara śmierci.

Za mniej groźne przestępstwa trzeba płacić wysokie kary finansowe. Prawo jest takie samo w stosunku do wszystkich. Nie ma więc znaczenia, że jesteśmy turystami. Trzeba się liczyć z tym, że zostaniemy potraktowani z taką samą stanowczością jak normalni obywatele tego niewielkiego państwa.

 

Najpopularniejsze kurorty nad Bałtykiem.

Wakacje wielu osobom kojarzą się w pierwszej kolejności z pobytem nad morzem. Jest to dobre skojarzenie, ponieważ ten kierunek jest obierany przez miliony ludzi na całym świecie. Na nich właśnie zarabiają nadmorskie kurorty, które świadczą usługi hotelarskie charakteryzujące się największym standardem. Według ostatnich badań wynika, że w Polsce od jednych z najpopularniejszych kurortów bezsprzecznie trzeba zaliczyć Świnoujście. Dużym zainteresowaniem cieszą się także inne miejscowości położone tuż przy samym wybrzeżu.

Chodzi tutaj na przykład o Sopot cz też Kołobrzeg, ale także mniejsze miejscowości takie jak Jastarnia czy Juratę. Świnoujście ma wiele do zaproponowania swoich gościom. Główną zaletą miasta jest długa i szeroka plaża, która jest w stanie pomieścić tysiące plażowiczów z całego kraju. Dodatkowo Świnoujście jest w stanie zapewnić turystom dodatkowe atrakcje turystyczne nie powiązane bezpośrednio z Morzem Bałtyckim. Tak więc w mieście w razie gorszej pogody można robić inne ciekawe rzeczy.

Schronisko w górach czy ekskluzywny hotel?

Wyjeżdżając na urlop, wypoczynek lub wycieczkę w góry mamy bogatą ofertę noclegów. Do naszej dyspozycji są nie tylko ekskluzywne hotele czy ośrodki SPA – malowniczo położone, z pięknymi widokami za oknem, wygodnym oraz komfortowym pokojem, dobrą restauracją i barem, basenami czy innymi atrakcjami. Noclegi w górach to także, a kiedyś przede wszystkim, schroniska, pola namiotowe lub kempingowe, ośrodki agroturystyczne czy pokoje wynajmowane bezpośrednio u gospodarzy (kwatery). Do naszej dyspozycji są także małe pensjonaty, domki wypoczynkowe oraz hostele.

Bogata oraz szeroka oferta miejsc noclegowych pozwala nam na dobranie noclegu do naszych potrzeb i wymagań. Wszystko zależy głównie od charakteru naszego wyjazdu. Jeśli nastawiamy się na długie przechadzki po górach lub szaleństwa na stoku to nie ma sensu wykupowanie noclegu w drogim, ekskluzywnym hotelu, bo i tak większość czasu spędzimy poza nim. To zbędny wydatek. Wówczas odpowiedniejsze będą schroniska lub prywatne kwatery. Jeśli natomiast stawiamy na relaks, wypoczynek, zabiegi regeneracyjne to najlepszym miejscem będą ośrodki SPA lub hotele uzdrowiskowe. Oczywiście ważnym elementem przy wyborze miejsca noclegowego jest zasobność naszego portfela. Ceny noclegów w górach są bardzo zróżnicowane, zależą od wielu czynników. Planując zatem wyjazd w góry i wybierając miejsca noclegowe należy pod uwagę wziąć wiele aspektów, aby urlop był dla nas wypoczynkiem, a nie kalkulowaniem kosztów.

Świnoujście cenione przez turystów.

Polska posiada długą linię brzegową co sprawia, że na terenie naszego wybrzeża funkcjonuje wiele ośrodków turystycznych, w których działają pensjonaty oraz hotele, które potrafią świadczą usługi na światowym. Jednym z takich kurortów na pewno jest Świnoujście. Cieszy się ono uznaniem nie tylko polskich turystów. Jego walory docenione są także przez naszych zachodnich sąsiadów z Republiki Federalnej Niemiec. Świnoujście przekonuje do siebie przede wszystkim długą i szeroką plażą, która daje możliwość spokojnego opalania.

To miasto położone w województwie zachodniopomorskim ot nie tylko piasek oraz morze. Oprócz tego władze Świnoujścia zadbały o to by turyści mieli co robić również wtedy, gdy pogoda nie sprzyja opalaniu. Nocne kluby oraz dyskoteki potrafią zapewnić turystom moc atrakcji, których brakuje w innych znanych nadmorskich miejscowościach. Również miłośnicy sztuki mają możliwość zwiedzania muzeów, które prezentują eksponaty powiązane z tym regionem Polski.

Kurorty nad Morzem Bałtyckim.

Morze Bałtyckie jest największym akwenem, który Polacy mają do dyspozycji. Nie może więc dziwić, że właśnie tam powstało wiele kurortów, które nastawione są na obsługiwanie turystów. Najbardziej popularne kurorty nad Morzem Bałtyckim rozciągają się na całej długości wybrzeża. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się na przykład Trójmiasto. Jest to dynamicznie rozwijająca się aglomeracja, która niesie ze sobą wiele możliwości. Tutaj do dyspozycji są plaże oraz inne atrakcje, których mniejsze miejscowości nie są w stanie zapewnić.

Gdańsk to jak wiadomo kolebka Solidarności. Oprócz wylegiwania się na plaży można więc zapewnić rozrywkę również swojej duszy. W Sopocie z kolei znajduje się także najdłuższe molo w całej Europie. Z racji tego, że Gdańsk gościł najlepszych piłkarzy w Europie podczas Euro 2012. Kurort ten jeszcze bardziej zyskał na znaczeniu i baza turystyczna została jeszcze bardziej rozbudowana. Nie brakuje tutaj pensjonatów jak i hosteli, które czekają na gości.

 

« Starsze wpisy

Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja „kalendarz cen”, w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w […]

Podczas wakacji warto zwiedzić, zobaczyć piękno polskiej przyrody. Idealnym miejscem do tego będzie wyprawa do Ojcowskiego Parku Narodowego, który z pewnością dostarczy nam różnorodnych gatunków zwierząt i roślin, których na co dzień raczej nie spotkamy. Z większych należy wymienić sarny, borsuki i lisy, spośród rzadszych piżmaki, których ojczyzną jest Ameryka Północna. Do Polski przedostały się […]


Żywiec